Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jerry Sun

Telefon numarası : 86-13405295160

Naber : +8613405295160

Free call

Terminal ve sıkma kalitesi bilgisi

September 12, 2019

hakkında en son şirket haberleri Terminal ve sıkma kalitesi bilgisi
1) Terminal Tipi

Günümüzde, akü terminalleri dahil olmak üzere otomobil kablo demeti için 2000 adede kadar terminal vardır. Ayrıca gelecekte de artmaya devam edecek. Bunlar aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir.

  • (1) Prizler ve fişler

Çoğu terminal mozaik terminalleridir. Diğer bir deyişle, yerleştirme terminalleri vardır ve yalnızca birbirleriyle birleştirildiklerinde işlev görebilirler. Bu gibi terminallerin adı F veya M ile işaretlenmelidir (evsel 2 veya 1).

  • (2) Uç taşıma ve yan taşıma

Preslemeden önceki terminal durumuna göre, zincir terminaline ve dökme terminale ayrılabilir.

Zincir terminalleri, zincir halinde birbirine bağlanmış ve preslendiğinde aynı anda kesilen terminal silindirleri şeklinde yuvarlanan terminallerdir. Toplu terminaller, terminal imalat mühendisliğinde önceden birer birer kesilen ve paketlenen şeylerdir.

Zincir terminalleri uç ve yan taşımalara ayrılabilir.

  • (3) Boyuta göre sınıflandırma

Kimerik terminaller bazen erkek terminalin kimerik bölümünün genişliğine göre sınıflandırılır (plaka, dişi terminal ile temas halinde olan plaka kısmı). Örneğin, DJ 621-D6.3A olduğunda, bağlantı yaklaşık 6.3mm'dir.

  • (4) Kullanım amacına göre sınıflandırma

Çoğu terminal geneldir, ancak bunların baştan nasıl kullanılacağını belirleyen şeyler de vardır. İşte birkaç örnek.

2) Terminalin her bir parçasının adı ve işlevi

Aşağıdaki tabloda, terminalin her bir kısmının adları ve işlevleri özetlenmektedir. Sıkma yönetiminde, terminalin her bir parçasının işlevini ve önemini bilmek gerekir, bu yüzden tam olarak anlamayı umuyorum.

3) Derzlerin Preslenmesi Hakkında

Otomobil kablo demetinde tel ve terminal bağlantısı çoğunlukla "pres bağlantısı" olarak adlandırılan basınç tipi bağlantıdır. Sıkma avantajı seri üretimdir. Birbirine geçen terminaller ve otomatik sıkma makinesi kullanılarak, çok sayıda tek tip kaliteli ürün hızlı bir şekilde üretilebilir, ancak küçük bir hata nedeniyle çok sayıda hatalı ürün üretilecektir.

4) Sıkma üç büyük yönetim projeleri

Basın bağlantılarının kalitesinin yönetiminde, baskı bağlantılarının üç yönetim maddesi olan yükseklik yönetimi, gerginlik yönetimi ve görünüm yönetimi, baskı bağlantılarının üç ana yönetim maddesi olarak adlandırılır.

  • 1) Sıkma yüksekliğini yönetmek neden gereklidir?

Bu, sıkma işlemlerinin uygulanmasındaki en önemli yönetim projesidir. Kablo boyunca terminalden diğer terminale geçen elektrik akımı, kabloyu ve teli bağlamak için teli bastırmanın rolüdür. Sıkma belirtilen yükseklikte değilse, elektrik kablodan uca akmayabilir veya dış kuvvetler tarafından kırılmayabilir.

En iyi sıkma performansını sağlamak için, sıkma yüksekliği belirlenir. Spesifikasyonları aşarsa, motor çalışmayacak ve ciddi durumlarda ateş, kabuk erimesi, otomobil yanması ve diğer ciddi kazalara neden olacaktır.

  • 2) Gerilim yönetimi neden gerekli?

Sıkma yüksekliği, çekme dayanımı ile garanti edilir. Gerginlik testi tamamen Üretim ve Teknoloji Bakanlığı'nın teknik yönetim bölümünde gerçekleştirilmektedir. En iyi basınç derz yüksekliği, özellik değeri olarak belirlenir, ancak bıçak takıldığında ve yanlış bıçak şekli takıldığında, bazen sadece basınç derzi yüksekliği tarafından bulunamaz, bu nedenle basıncı sağlamak için gerginlik onayı yapılmalıdır. bağlantı.

Akıllı gerginlik test cihazı, basınç yüksekliğini ölçebilir ve aynı zamanda kuvveti çekebilir. Test verilerinin manuel olarak kaydedilmesi gerekmez ve otomatik olarak kaydedilebilir.

  • 3) Görünüm yönetimi neden gereklidir?

Pres kısmına ek olarak, terminalde kimerik parçalar, tokalar, dengeleyici cihazlar ve diğer önemli parçalar bulunmaktadır. Pres yüksekliğinin ve geriliminin yönetimi ile sadece pres bağlantısının kalitesi yönetilebilir. Ayrıca, sıkma yüksekliği, gerginliği ve teknik özellikleri aynı olsa bile, iyi sıkma göbek telleri ve tel kaplamaları olmadan kalite iyi bir şekilde garanti edilemez. Bu nedenle, görünüm yönetimi gerçekleştirilir.

(1) Kimerikliğin onaylanması

Kimerik kısım, terminalleri ve terminalleri birleştirmede önemli bir rol oynar. Terminaller stokta olduklarında tedarikçi ve üretici tarafından garanti edilir, ancak bir kez basıldığında herkes tarafından garanti edilir. Eğer deformasyon iyi değilse, terminal ve terminal, kötü sıkma yüksekliği ile aynı ciddi hatalara neden olacak şekilde kimerikleştirilemez.

(2) Çekirdeğin zayıf kıvrılması ve yalıtım kıvrılması

Çekirdek tellerin ve varillerin presleme durumu da önemli olumsuz etkilere neden olabilir. Normal çekirdek kablo sayısıyla karşılaştırıldığında, bir çekirdek kablo kopsa bile, normal sıkma yüksekliği, sıkma yüksekliği ile aynı duruma gelecektir (gevşek). Ek olarak, kılıfı çekirdek tel sıkma kısmına sarma koşulu altında, sıkma, sıkma yüksekliğinin düşük (sıkı) olduğu durumla aynı hale gelecektir. Bir kelimeyle, kötü sıkma yüksekliği olmalıdır.

(3) Terminal Deformasyonu

Terminal yukarı ve aşağı deforme olmuş veya bükülmüş ise, kötü yerleştirme ve ciddi sağlıksız çivilemeye yol açacaktır. Fişin kötü kimerikliği ve çivinin çıkarılması ve soketin kötü çivinin çıkarılması gerekir. Özellikle, tıpanın deformasyonuna tam dikkat gösterilmelidir.

Akıllı basınç yönetim sistemi, her türlü kötü basınç bağlantı noktasını tespit etmek için iyi ve kötü ürünler arasındaki basınç farkını kullanır. İşlem geleneksel basınç yönetiminden daha basittir ve hassasiyet geleneksel basınç yönetiminden daha yüksektir. Test verilerinin dışa aktarılmasını destekler.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin