Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jerry Sun

Telefon numarası : +8613405295160

Naber : +8613405295160

Free call

RF konektörleri nasıl korunmalı ve korunmalıdır?

October 11, 2019

hakkında en son şirket haberleri RF konektörleri nasıl korunmalı ve korunmalıdır?
RF konektörleri nasıl korunmalı ve korunmalıdır?

RF konektörlerinin düzenli olarak temizlenmesi ve konektörlerin doğru kullanılması konektörlerin hizmet ömrünü uzatacaktır. Her şirketin ekipman kullanırken konektörleri fişten çekeceğini biliyoruz. Şu anda, RF konektörlerinin bakımı ve bakımı çok önemlidir. İyi bir bağlayıcı aynı zamanda günlük kötü bakım nedeniyle performansın düşmesine neden olarak ekonomik kayıplara ve diğer olumsuz faktörlere neden olacaktır. Peki, konektör bakımında iyi bir iş nasıl yapılır? RY'nin özetine bakalım.

Test adaptörleri, test kablosu bileşenleri, test yükleri ve test cihazındaki tüm RF konektörleri dahil olmak üzere PIM testinde kullanılan tüm RF konektörleri, test edilen parçaların PIM test sonuçlarının doğru ve güvenilir olmasını sağlamak için temiz ve güvenilir olmalıdır.

1. Bağlantıda tutarlılığı sağlamak için RF konektörlerini düzenli olarak temizleyin.

2. Konektörün yerinde olduğundan emin olun ve ardından somunu sıkın. Önce elle kilitleme yapın, ardından istenen anı elde etmek için moment anahtarı kullanın.

3. Testten önce O-halkalarını tüm test adaptörlerinden ve kablo düzeneklerinden çıkarın. Bu, düşük PIM ile sıkı bağlantılar için gereken torku azaltır ve konektörlerin ömrünü uzatır. (Lütfen atlatıcı hattındaki O halkasını çıkarmayın.)

4. Tüm bağlantılar tork anahtarı gerektirir ve 7/16 bağlantılar 20-25N.m tork gerektirir. Lütfen konnektörü sıkarken konektör gövdesini döndürmeyin (ikinci anahtar konektör gövdesini sabitlemek için kullanılmalıdır).

5. Konektör çalışmadığında, arayüzde koruyucu kapaklar olduğundan emin olmak gerekir. RF konektör sayısı sınırlıdır. Tipik değer 500 fişdir. PIM testi çok hassas olduğu için RF konektör sayısına ulaşılamayabilir, bu yüzden ekstra konektörlere, adaptörlere ve kablo bileşenlerine sahip olmamız gerekir.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin